By Maj 6, 2019 Uncategorized Comments Off

Czarter jachtów motorowych, czyli doskonały pomysł na weekend

Czy da się doskonale wypocząć, jednocześnie spędzając ten czas aktywnie? Oczywiście! Wystarczy wynająć jacht motorowy i odprężyć się przy uspokajającym dźwięku wody uderzającej o kadłub. Dowiedz się, jak wygląda czarter jachtów motorowych i jak się do tego zabrać!

Czym jest czarter jachtów motorowych?

Jest to nic innego, jak wynajem jachtu na dany okres czasu. Czarter jachtów motorowych odbywa się za pośrednictwem profesjonalnych firm, które zazwyczaj mają na stanie kilka, a nawet kilkanaście statków. Wystarczy wybrać interesujący nas jacht i gotowe! Oczywiście, jeżeli chcemy pływać samemu, to warto posiadać odpowiednie uprawnienia, ponieważ bez patentu możemy pływać jedynie na jachtach o kadłubie do 7,5 metra. Wiadomo – im większa łajba, tym większa frajda!

Co jest potrzebne do czarteru jachtów motorowych

Tak, jak wcześniej to było wspomniane, przy jachtach większych niż 7,5 metra, należy posiadać odpowiednie uprawnienia. Jeżeli nie posiadamy uprawnień, a chcemy wykorzystać większy jacht, to wiele miejsc oferuje również możliwość chwilowego zatrudnienia sternika, który będzie czuwał nad całą załogą. Oprócz tego – potrzebujemy jedynie chęci, odrobiny gotówki i trochę wolnego czasu. Czarter jachtów motorowych jest bardzo popularną formą spędzania urlopu, lub dłuższego weekendu, więc wcześniejsza rezerwacja jest zdecydowanie wskazana. Szczególnie, że ilość jachtów jest ograniczona.

Gdzie można wyczarterować jacht motorowy

Na świecie jest mnóstwo miejsc, gdzie jest możliwy czarter jachtów motorowych. Jednak nie ma piękniejszego miejsca, niż Warmia i Mazury. To tutaj można poczuć niesamowity klimat, zobaczyć przepiękne miejsca, w których natura wygrała z nowoczesnością i codziennym zgiełkiem. Oprócz Polski, bardzo popularne są również takie kraje, jak Chorwacja, Hiszpania, czy Włochy. Niestety, koszty czarteru jachtów motorowych są tam o wiele większe, a same statki są już mocno wyeksploatowane. Właśnie dlatego Warmia i Mazury są teraz aż tak popularne!

Czarter jachtów motorowych jako aktywny wypoczynek

Każdy z nas lubi czasem poleniuchować. Jednak po jakimś czasie ma się dość bezczynnego siedzenia w miejscu. Wynajęcie jachtu motorowego pomoże nam pokonać lenistwo i codzienną nudę. Kto wie, może ktoś z Was zainteresuje się tym tematem tak bardzo, że za jakiś czas będzie posiadał własny jacht?